„Z Wisły do Wisły – podróże z Kropelkiem”

W dniu 19 lutego 215 roku uczniowie klasy IVa ze swoją wychowawczynią, p. Katarzyną Łukaszewską, wybrali się na wycieczkę do Filtrów Warszawskich. Najpierw zapoznali się z regulaminem i zasadami obowiązującymi podczas zwiedzania. Później poznali historię tego miejsca oraz zobaczyli, jak wygląda system uzdatniania wody w Warszawie.

Krótki film zaprezentowany podczas lekcji pozwolił uczniom rozwiązać zadanie. Najlepsze grupy otrzymały nagrody. Na koniec zobaczyli komorę filtra powolnego. Pani przewodnik nagrodziła wszystkich uczniów klasy małymi upominkami.

Dziękujemy mamie Julki Lipnickiej za opiekę podczas wycieczki oraz p. Dorocie Banaś, nauczycielce przyrody w naszej szkole, za zorganizowanie ciekawej lekcji.

Katarzyna Łukaszewska