Koncerty muzyczne

Od kilku lat uczniowie ze wszystkich klas co dwa miesiące uczestniczą w koncertach muzycznych. Poznają gatunki muzyczne, instrumenty, tańce dawne i współczesne, postaci kompozytorów etc. Spotkania te są świetną okazją do obcowania z muzyką „na żywo”. Rozbudzają w uczniach zainteresowania muzyczne, uczą właściwego odbioru. Systematyczna obecność na koncercie pogłębia już zdobytą wiedzę, zachęca do działania, a także kształtuje gusty muzyczne. Po 45 minutowej dawce kultury dzieci w dobrym nastroju wracają na lekcje.

WYKAZ KONCERTÓW MUZYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

DLA KLAS 1-3  i  ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Koncerty odbywać się będą na 4 godzinie lekcyjnej w piątki lub na 5 godzinie w poniedziałki

Temat

Pon. 24.10

„Tańce rewii i musikali”

W programie zatańczymy tańce ze znanych kabaretów i musicali ( w programie m.in. Kan-kan, Deszczowa piosenka, Grease, itp. )

Pt.

g.10.45

„Piosenki starej Warszawy”

W koncercie wystąpią trzej muzycy Kapeli Czerniakowskiej ( banjola, akordeon, kontrabas, śpiew). Artyści z właściwym sobie poczuciem humoru wykonają znane i mniej znane piosenki, w których odnajdujemy zanikający już klimat i atmosferę dawnej Warszawy.

Pn.

g. 11.50

„ O muzyce popularnej, czyli jak się bawić”

Wkarnawale proponujemy tradycyjnie koncert muzyki rozrywkowej, który cieszy się dużym powodzeniem u dzieci i młodzieży. W programie usłyszymy dawne przeboje muzyki popularnej, które wytrzymały próbę czasu, jak  też i aktualne przeboje. Grupa

zagra w składzie: gitara prowadząca, gitara basowa, perkusja, śpiew.

Pt.

g. 10.45

„ Od menueta do rock’n’rolla”

Koncert, w którym wystąpią  muzycy grający na saksofonie altowym, sopranowym, ksylofonie i akordeonie. Zabrzmią zarówno utwory klasyczne, jak i z kręgu muzyki rozrywkowej.

Pn.

g. 11.50

„O tańcach, pieśniach i zwyczajach Indian”

Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Huu-Ska Luta” w oryginalnych indiańskich strojach opowiedzą o kulturze Indian Ameryki Północnej oraz zaprezentują tańce indiańskie. Będziemy mieli okazję podziwiać m. in. taniec nikap, taniec kobiecy, usłyszymy indiańską legendę o flecie, a także o łapaczu snów Ojibwa.

WYKAZ KONCERTÓW MUZYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

DLA KLAS 4 - 6

Koncerty odbywać się będą na godzinie wychowawczej (poniedziałek 6 lekcja)

Temat

Pon. 26.09

g. 12.55

„O fletni i mniej znanych instrumentach strunowych”

W koncercie wystąpią muzycy grający na rumuńskiej fletni Pana, instrumentach ludowych, takich jak domra, mandolina oraz na akordeonie. Usłyszymy utwory klasyczne oraz artystyczne opracowania muzyki ludowej.

Pon. 7.11

„Piosenki starej Warszawy”

Pon. 16.01

g. 12.55

„Mała historia muzyki pop”

zagra w składzie: gitara prowadząca, gitara basowa, perkusja, śpiew.

Pon. 3.04

g. 12.55

„Spotkanie z kulturą Indian Ameryki Północnej”

Pon. 5.06

g. 12.55

„Walecznym krokiem przez Chiny”

Grupa „Złoty Lew” wykona pokaz chińskich sztuk walki Kung Fu/ Wushu. Zaprezentują się reprezentanci Polski w tej dyscyplinie. Niezwykle widowiskowy pokaz przypominający bardziej balet niż walkę. W pokazie przedstawimy różne style Kung Fu

( styl małpy, modliszki, węża) oraz wykorzystanie kija, szabli, miecza, włóczni i łańcucha.