Lekcja savoir-vivru

Klasa V A  i V B wzięła udział w niecodziennym wydarzeniu.

My uczniowie klasy V A I V B udaliśmy się w gościnne progi restauracji Rejtan.  Podczas 2,5 godzinnego spotkania w ciekawy i zabawny sposób poznawaliśmy zasady dobrego zachowania przy stole. Zapoznawaliśmy się także z protokołem dyplomatycznym. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek o sprzętach i pracy w gastronomii. Każdy osobiście mógł spróbować sztuki kelnerskiej. Lekcja była uświetniona pysznym, czterodaniowym obiadem, podczas którego mogliśmy popisać się zdobytymi umiejętnościami. Po posiłku zmierzyliśmy się ze sztuką dekoracyjnego układania serwetek. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy.

Była to bardzo wartościowa lekcja. Dowiedzieliśmy się jak swobodnie, ale jednocześnie z klasą zachowywać się przy stole. Takie umiejętności na pewno bardzo nam się przydadzą podczas spotkań towarzyskich i rodzinnych.

Najedzeni i w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły. Wszystko co dobre, szybko się kończy.