Oszczędzajmy energię, żyjmy ekologicznie

„Warszawska ENERGIA – od poznania do EKO – działania”

W bieżącym roku szkolnym klasy 1 c i 2 b wraz z wychowawcami Panią Sylwią Kaczmarską i Panią Renatą Zielińską przystąpiły do programu edukacji ekologicznej „Warszawska ENERGIA – od poznania do EKO – działania”. Program ten w ciekawy sposób ma zachęcić dzieci do aktywnego rozwiązywania problemów życia codziennego oraz wdrażać poznane rozwiązania w życiu codziennym w najbliższym środowisku. Dzięki doborowi treści, metod i form pracy Program pozostaje w całkowitej zgodności z podstawa programową kształcenia ogólnego dla I poziomu edukacyjnego szkoły podstawowej.

Głównym celem programu „Warszawska ENERGIA – od poznania do EKO – działania” jest uświadomienie młodym mieszkańcom Warszawy istnienia energii i jej znaczenia w codziennym życiu. Uczestnicząc w zajęciach dzieci w przystępny sposób uzyskują wiedzę na temat oszczędzania energii i możliwości jej pozyskiwania ze źródeł odnawialnych. Dowiadują się jak postępować, aby zmniejszyć zużycie prądu w domu i w szkole.