Dzień Meksyku

•
  • Meksyk –  14 największy kraj świata, gdzie tradycja przeplata się z nowoczesnością.  Sąsiad Stanów Zjednoczonych,  Belize oraz Gwatemali, położony nad Zatoką Meksykańską, Morzem Karaibskim i  Oceanem Spokojnym. Państwo wielojęzykowe, z funkcjonującymi aż 63 rdzennymi językami indiańskimi i urzędowym hiszpańskim.
  • Do Meksyku, baśniowego, egzotycznego i odległego  świata przeniosła nas Pani Jadwiga Clea Moreno-Szypowska. W zorganizowanym 21 lutego wydarzeniu wzięli udział  uczniowie z klas szóstych i siódmych. Naszym gościem specjalnym był Pan Irwin Salazar, Attaché ds. Kultury Ambasady Meksyku. W multimedialnej prezentacji przedstawiciele 7a i 7b pokazali bogatą tradycję, kulturę, obyczaje oraz różne ciekawostki kraju Fridy Kahlo.
  • Wszyscy zebrani słuchali opowieści z zainteresowaniem i uwagą. A w podsumowaniu udzielili 19 trafnych odpowiedzi na 20 zadanych pytań. Chętni uczniowie mogli również skierować pytanie do Pana Attaché, który z ochotą odpowiadał na przemian w języku polskim i hiszpańskim.
  • Pan Ambasador i Pan Dyrektor wręczyli nagrody laureatom konkursu plastycznego zorganizowanego przez Panią Kasię Szlaską. Na pamiątkę miłego spotkania do rąk Pana  Konsula trafiła praca Aleksandra Buczyńskiego z klasy 4b – zwycięzcy plastycznej rywalizacji.
  • Na zakończenie Dnia Meksyku dziewczęta ze szkolnego chóru wyśpiewały i wytańczyły energiczną Mexicanę.
  • Oto relacja zdjęciowa :)