Dzień Nauczyciela 2016

W przeddzień Święta Komisji Narodowej, czyli z okazji Dnia Wszystkich Pracowników Szkoły, Samorząd Uczniowski klas 4-6 zorganizował turniej: "Uczniowie kontra Nauczyciele". Emocji, śmiechu było co niemiara.

W zabawie wzięły udział dwie drużyny. Pierwszą z nich tworzyli nauczyciele w składzie: p. Katarzyna Cybulska-Felińska, p. Karolina Nawrocka, p. Justyna Dańda oraz p. Anna Ostaszewska. W drugiej byli uczniowie: Anna (VIb), Antek (IVc), Amelka (Va) oraz Wiktoria (VIa). Wszystkie konkurencje oceniało jury, którego skład tworzyli członkowie Samorządu Uczniowskiego - Dominik , Zuzia i Michell.

W pierwszym zadaniu uczestnicy  wykazywali się kreatywnością i pomysłowością. Do wykonania mieli różne czynności. Nauczyciele układali wierszyki, a uczniowie między innymi rapowali piosenkę "Wlazł kotek na płotek".

Kolejnym zadaniem było odgadnięcie haseł, które wybrane osoby opisywały. Drużyna miała za zadanie powiedzieć o kogo chodzi.

Ostatnia konkurencja to układanie puzzli. Należało rozsypankę poskładać, nakleić na kartkę i opowiedzieć, jaki związek przedstawione na ilustracji przedmioty mają z dzisiejszym świętem.

Między turniejowymi wyzwaniami popis dawali nasi utalentowani uczniowie:

- Natalia złożyła życzenia wszystkim nauczycielom,

- Anna zaprezentowała bardzo trudną, ale też efektowną choreografię gimnastyki artystycznej z szarfą,

- Hania zagrała piękny utwór na wiolonczeli.

Dziewczynki zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Następnie ogłoszono wyniki. Konkurs wygrali nauczyciele! Jednak nie wynik miał tu najważniejsze znaczenie, lecz zabawa! Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek i dyplom.

Na koniec prowadząca złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, aby czerpali radość i satysfakcję z wykonywanej pracy. Samorząd Uczniowski wręczył każdemu symboliczny dar.

Imprezę poprowadziła Martyna z klasy IVc.

Kochani Uczniowie, Drodzi Rodzice!

Serdecznie dziękujemy za to, że pamiętacie o nas.

Za każdy gest dobroci, życzliwości i symatii.

Wszyscy Pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 60Uśmiech