Warszawa w piosence

Uśmiech

Dzisiaj od rana szkolny chór mocno się uwijał. Już od godziny 8.00 trwały niecierpliwe przygotownia do wyjścia. Ostatnie próby, rozśpiewki. Tym razem reprezenowaliśmy 60tkę w zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 69 przy ul. Drewnianej 8 Wokalnym Konkursie pt. "Warszawa w piosence". Został on objęty honorowym patronatem przez Żołnierzy Armii Krajowej Grupy Bojowej „Krybar”, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie oraz Prezydent m.st. Warszawy Panią Hannę Gronkiewicz Waltz.

Stanęliśmy do rywalizacji z uczniami szkół głównie lewobrzeżnej Warszawy. Solowe piosenki śpiewała Kinga, Justynka i po raz pierwszy Oliwka - siedmioletnia, przesympatyczna osóbka z klasy Id, której niestraszny był występ na dużej sali przed "surowym" jury. Z uśmiechem na buzi, bez cienia tremy wyśpiewała opwiadanie o najmilszym mieście na świecie. Którym? Zgadnąć nietrudno...

Po południu na scenie pojawiła się blisko 40 osobowa grupa 60tki. Trochę onieśmielona gromada w rytmie wdzięcznego walczyka zaprezentowała "Piosenkę o mojej Warszawie" Mieczysława Fogga. Utwór wiekowy, ale wpadający w ucho i bardzo przez chórzystów  lubiany.

Czy udało nam się coś zdobyć? Dowiemy się tego za miesiąc :)

P.S. Baardzo dziękujemy za opiekę, trzymanie kciuków, zdjęcia i filmiki mamom Mai i Wiktorii z klasy Va i tacie Kingi z klasy IVc. Czuliśmy się wsparci i zaopiekowani :))