Listopadowe śpiewanie

Listopad to dla szkolnego chóru bardzo pracowity miesiąc. Nasze dziewczyny (i 3 chłopców) pracują nad repertuarem patriotycznym. Pretekstów jest kilka: Dzień Niepodległości, rocznica wybuchu powstania listopadowego, a więc uroczystości szkolne i konkursy dzielnicowe. Trzeba przyznać, że teksty i melodie pieśni z okresu powstań i dwóch wojen co rok robią na nas wielkie wrażenie, wprawiają w zadumę. Ćwicząc śpiew, wspominamy wielkie bohaterstwo naszych przodków i wciąż od nowa zdajemy sobie sprawę jak wiele im zawdzięczamy. I właśnie poprzez piękny śpiew staramy się oddać im hołd i zachować w swojej pamięci.

W tym miejscu musimy się też pochwalić.

7 listopada  Kinga Piotrowska i Jagoda Bełżek wystąpiły w Festiwalu Pieśni Patriotycznych "Jak długo w sercach naszych" organizowanym przez Dom Kultury w Wesołej. Z ogromym przejęciem śpiewały o "Dziewczynie z granatem w ręce" i o "Czerwonych makach". Miały też okazję wysłuchać wspaniałych solistów z Pałacu Młodzieży, Domów Kultury i innych szkół. Niewątpliwie było to duże przeżycie.

9 listopada w czteroosobowym składzie reprezentowałyśmy 60tkę w Dzielnicowym Konkursie "Zakazane piosenki", po raz ósmy zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 279. Na scenie wystąpiły Justyna Karaś, Kinga Piotrowska, Basia Kowalczyk i Jagoda Bełżek. I właśnie śpiew Jagody znalazł uznanie w oczach jury, które przyznało naszej solistce III miejsce. Bardzo się cieszymy, ponieważ nasza piątoklasistka to bardzo utalentowana osóbka. Jeśli jej zapał do osobistego wokalnego rozwoju nie minie, bez wątpienia jeszcze o niej usłyszymy. Dziś, Jagoda z rąk dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 279 pani Zofii Filip i wiceburmistrza Pragi-Południe pana Jarosława Karcza odebrała pamiątkowy dyplom i statuetkę.

Bardzo dziekuję wszystkim chórzystom za zaangażowanie w przygotowanie do występów, a solistkom za wspaniałe pozaszkolne  występy.

Anna Oleszczuk