Próba bicia Rekordu Guinnessa

Śniadanie daje moc :)

Organizatorem programu „Śniadanie Daje Moc” jest Partnerstwo dla Zdrowia, czyli wyjątkowa koalicja firm: Danona, Lubelli,  Biedronki oraz Instytutu Matki i Dziecka, która zawiązała się w 2006 roku, aby propagować wśród najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe. Program „Śniadanie Daje Moc” walczy z niedożywieniem dzieci w Polsce, dodaje szeroko zakrojoną edukację najmłodszych oraz angażuje rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

Jak pisze organizator na swojej stronie "Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!"

I tak, w ramach akcji "Śniadanie daje moc" i w przeddzień Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania dzieci z klas trzecich przystąpiły do bicia  Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób uczestniczących i biorących czynny udział w lekcji gotowania zdrowego śniadania w wielu lokalizacjach.

O godzinie 10.00 nasi uczniowie przyodziani w kolorowe fartuchy i białe czapki ostro wzięli się do pracy. Pod przewodnictwem pani Justyny Panufnik oraz przy wsparciu pani Moniki Tobiasz i kilku mam, kucharze wyczarowywali pyszne śniadanie. Wszystkie poczynania młodych masterchefów obserwowali: nasza pani dyrektor Izabela Pielat-Świerczyńska, pani pielęgniarka Agnieszka Kosiniec oraz goście - pani i pan ze straży miejskiej. Doodkoła biegali fotoreporterzy dokumentujący całe przedsięwzięcie. Poskromić apetyt było bardzo trudno. Aż w końcu wybiła godzina 10.30, pani Justynka ogłosiła koniec krojenia, mieszania, smarowania. Można było skosztować "owoc pracy" naszych mistrzów kulinarnych. Musicie nam uwierzyć  - śniadanko było palce lizać. Smaczne, pożywne i baaardzo zdrowe. Czy rekord został pobity - zobaczymy. Jednak najważniejsza była pyszna zabawa.