Fajnie żeglarzem być

W bieżącym roku szkolnym, wzorem poprzednich dwóch lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w zajęciach, na których zdobywają wiedzę żeglarską. W Parku Skaryszewskim, dzieci poznają teorię, ale także mają możliwość wsiąść na łódkę, deskę surfingową i poczuć wiatr w żaglach.

Program edukacji żeglarskiej ENERGA Sailing to kompleksowy program Polskiego Związku Żeglarskiego prowadzony przy wsparciu Grupy ENERGA. Jego celem jest "upowszechnienie żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży jako doskonałej formy spędzania wolnego czasu".

Oto co napisali na swojej stronie organizatorzy promujący ten fantastyczny wodny sport :

"Dla wielu uczniów udział w zajęciach będzie pierwszym kontaktem z żeglarstwem. Poprzez wizyty w szkołach pragniemy zainteresować dzieci ideą żeglarstwa i wartościami związanymi z tym sportem, takimi jak: szacunek do przyrody, wytrwałość, odwaga, rywalizacja w duchu fair play. Chcemy zarazić najmłodszych bakcylem żeglarstwa w pełnym znaczeniu tego słowa".

Nic dodać, nic ująć:)

Mamy nadzieję, że z 60tki "wyrośnie sławny morski wilk".

Zobaczcie, jak dobrze bawią się nasi uczniowie (pod czujnym okiem pana Rafała Florianowicza) surfując po jeziorku w Parku Skryszewskim :)