Pomóżmy dzieciom z Ukrainy

Konflikt zbrojny na Ukrainie trwa już 13 miesięcy. Wielu ludzi zostało zabitych, jeszce więcej  rannych.  Tysięce straciło dach nad głową i cały dorobek życia. Wiemy o tym z telewizji, radia, internetu, gazet, ale także z bezpośredniej relacji  tych, którzy zdołali stamtąd uciec.

Nasz uczeń Żenia razem ze swoją mamą, znając ogromną biedę swoich rodaków postanowili im pomóc, a nas poprosili o wsparcie. Poniżej możecie poznać pięcioro ukraińskich dzieci, które jeszcze niedawno były tak jak wy - beztroskimi i szczęśliwymi nastolatkami. Dziś jednak brakuje im podstawowych rzeczy. Wspólnie możemy choć trochę temu zaradzić. Przeczytajcie czego im brakuje. Porozmawiajcie z rodzicami. W miarę możliwości, indywidualnie lub klasowo zróbcie zakupy. Gotowe prezenty przyjmuje pani dyrektor do 20 maja. Po tym dniu spakujemy paczki i specjalnym transportem wyślemy do Doniecka. Liczymy na Was:)))

25 maja 2015

Drodzy Rodzice uczniów SP 60!
Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w akcji „ Pomoc Ukrainie”
Jak zawsze można liczyć na Państwa pomoc i życzliwość!!!
Dziękujemy :)))
Dary zostały przekazane p. Irenie Karlov, która zorganizowała transport do Doniecka:)))

Dyrektor Izabela Pielat-Świerczyńska

07 czerwca 2015

Moi Drodzy!

Niniejszym chciałabym gorąco podziękować Wam wszystkim za rzeczy, które zostały zebrane dla dzieci z Doniecka. Wszystko zostało posegregowane i dzięki uprzejmości ludzi dobrej woli, spakowane i wywiezione w rejon graniczny tzw. strefy ATO. Z uwagi na ostatnie nasilenie walk, wszystkie drogi do Doniecka zostały zamknięte na nieokreślony czas. Paczki dotarły do miejscowości Wołnowacha (ok. 50 km na południe od Doniecka) i w chwili obecnej oczekujemy na możliwość przewiezienia ich do samego Doniecka.
Bez względu na czas, jaki będziemy musieli czekać na otwarcie dróg, obiecujemy, że rzeczy trafią do dzieci, które na nie oczekują.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Irina Karlova