Dzielnicowy Dzień Zdrowego Jedzenia

Świeża woda, zdrowia doda.

Ja, Kinga, Oliwia i Amelia poszliśmy z panią Banaś do Szkoły Nr 255 na Vll Dzień Zdrowego Jedzenia. W drzwiach szkoły, powitały nas panie ubrane na niebiesko, ponieważ tematem spotkania była woda. Weszliśmy do sali, w której stała pani dyrektor, a za nią dłuuuugi stół ze zdrową żywnością. Gdy pani dyrektor powiedziała ,, start'', zaczęliśmy pracować. Dziewczyny rysowały, a ja im pomagałem. Na wykonanie plakatu mieliśmy godzinę, więc pracowaliśmy szybko. Gdy minął wyznaczony czas poszliśmy na salę gimnastyczną, aby zaprezentować prace. Wystąpiliśmy pierwsi. Dziewczyny trzymały plakat, a ja przeczytałem swój wiersz, który brzmiał tak :

Co spada z nieba ?
Co się z kranu wylewa ?
To WODA proszę państwa,
Sięga do każdego państwa.
Ona jest wszędzie,
I na wsi,
I w mieście.
Woda jest zdrowa,
I nie kolorowa.
A gdy ją pijecie,
Chyba już to wiecie,
Woda płynie do jelita,
I tam zdrowe soki wita.
Ale nie o tym teraz mówimy.
Więc tak : WSZYSCY WODĘ LUBIMY !!!
Pijcie wodę ludzie,
Bo to bardzo zdrowe,
A nie te w butelkach,
Napoje kolorowe.
Pijcie wodę dziatki,
Jak to robią bratki,
Bo gdy pijecie wodę,
Zawsze będziecie młode !

Po zaprezentowaniu prac, przedstawiciele szkół poszli odebrać nagrody książkowe . Po wysłuchaniu krótkiego przemówienia poszliśmy próbować potrawy, które były wystawione na tym dłuuuugim stole. Kiedy skończyliśmy jeść, wróciliśmy do szkoły.

Relacjonował Franek z klasy V C.