Edukacja żeglarska

19 listopada do sali gimnastycznej "wpłynęła" kolorowa żaglówka.

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klas młodszych naszej szkoły brali udział w zajęciach, na których zdobywali wiedzę żeglarską. W Parku Skaryszewskim, dzieci poznawały teorię, ale także miały możliwość wsiąść na łódkę i poczuć wiatr w żaglach.

Program edukacji żeglarskiej ENERGA Sailing to kompleksowy program Polskiego Związku Żeglarskiego prowadzony przy wsparciu Grupy ENERGA. Jego celem jest "upowszechnienie żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży jako doskonałej formy spędzania wolnego czasu".

Właśnie dlatego gościliśmy w szkole pana Sławomira Kalinowskiego -  trenera I klasy w żeglarstwie, dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportu nr 2. Uczniowie  klas I-III z ogromnym zainteresowaniem oglądali z bliska przeznaczony dla najmłodszych sprzęt żeglarski, poznawali różne typy jachtów, konkurencje olimpijskie i sylwetki sławnych żeglarzy – medalistów. Spotkanie dodatkowo uatrakcyjniono prezentacjami multimedialnymi i quizami z nagrodami.

Oto co napisali na swojej stronie organizatorzy promujący ten fantastyczny wodny sport :

"Dla wielu uczniów udział w zajęciach będzie pierwszym kontaktem z żeglarstwem. Poprzez wizyty w szkołach pragniemy zainteresować dzieci ideą żeglarstwa i wartościami związanymi z tym sportem, takimi jak: szacunek do przyrody, wytrwałość, odwaga, rywalizacja w duchu fair play. Chcemy zarazić najmłodszych bakcylem żeglarstwa w pełnym znaczeniu tego słowa".

Nic dodać, nic ująć:)

Mamy nadzieję, że z 60tki "wyrośnie sławny morski wilk".