Dzień Szczęścia w naszej szkole.

Podgląd

Najszczęśliwszy dzień w roku? 20 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szczęścia.

Czy nie byłoby wspaniale, gdyby choć w jeden dzień wszyscy ludzie na całej kuli ziemskiej bez wyjątku tryskali radością? Brzmi jak utopia? Tak, ale 20 marca obchodzimy dość symboliczne święto – Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Choć to banał, dzień ma przypominać o ogromnej roli radości w życiu ludzi na całym świecie. Dziś, w obliczu kolejnych kryzysów i wojen oraz tego, że los nie rozpieszcza, 20 marca jest potrzebny bardziej niż kiedykolwiek. To także dzień, który łączy. W końcu wszyscy ludzie na świecie dążą do tego samego – do szczęścia.

Wartość szczęścia

Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w rezolucji z dnia 12 lipca 2012 roku ogłosiło dzień 20 marca Międzynarodowym Dniem Szczęścia. W dokumencie podkreślono wagę uznania w politycznych planach dążenia społeczeństwa do dobrostanu. Abyśmy znaleźli się o krok bliżej szczęśliwego świata, potrzebne jest zrównoważone podejście do wzrostu gospodarczego. Rezolucja została zainicjowana przez Bhutan, kraj, który od początku lat 70. uznawał wartość szczęścia narodowego nad dochodem narodowym.