Rada Rodziców SP60 prężnie działa!!!

Czasami trzeba się trochę pochwalić, co też czynimy. W pierwszym roku naszej działalności byliśmy rzuceni na głęboką wodę przez covidowy czas z wieloma ograniczeniami, ale to Nas nie zniechęciło i oto co nam się udało.

Zaczęliśmy od zorganizowania dla naszych dzieci będących na nauczaniu zdalnym 50 sztuk komputerów wraz z monitorami ( podarowane przez Bank PKO BP), fundacja „Uwolnij złomka” wyposażyła Nas w oprogramowanie a my zakupiliśmy dyski i zajęliśmy się organizacją przedsięwzięcia. Część okolicznych mieszkańców również odpowiedziało na nasz apel i dostaliśmy jeszcze kilka komputerów. Szkolni wolontariusze mogli wykazać się składając wraz z fundacją komputery w całość zdobywając jednocześnie punkty do świadectw. Cały sprzęt po zakończeniu nauczania zdalnego został na stanie szkoły do wykorzystania bieżącego.

Dołączyliśmy naszą szkołę do akcji wspierania przez przekazywanie 1% podatku na rzecz naszych działań ( w zeszłym roku zebraliśmy 1711 zł i mamy nadzieję na podwojenie tej kwoty)

Udało nam się zapoczątkować a mamy nadzieję że tradycję w postaci uczestnictwa w akcji Szlachetna Paczka. Zebraliśmy całe rzeczowe życzenia świąteczne dla Pani Zofii i pojechaliśmy dostarczyć je osobiście. Zamówiona pralka dotarła kilka dni później. Tutaj również nasz szkolna społeczność wykazała się dużą chęcią pomocy a dzieci wraz z rodzinami dostarczyły aż z dodatkiem potrzebnych rzeczy.

Wystartowaliśmy w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego z 4 projektami ( remont boiska, wymiana planu zabaw, plenerowa siłownia i metalowe serce do zbierania nakrętek). Przeprowadziliśmy wraz z Samorządem Szkolnym akcję reklamową w postaci ulotek, plakatów, ustawione zostały stanowiska do głosowania podczas szkolnego zakończenia roku. Zabrakło nam trochę głosów, ale to nie znaczy, że się poddamy.

Zrealizowaliśmy projekt „kolorowo-Naukowo” mający na celu ubarwienie szkolnych przestrzeni oraz edukację przez naklejane pomoce naukowe. Schody, korytarze pokryły się kolorowymi naklejkami ( wzory matematyczne, angielskie słówka, odmiana przez przypadki) tabliczka mnożenia jeszcze czeka na przyklejenie a Nas możecie często spotkać na schodach czy korytarzach szkolnych na kolanach.

Na korytarzach szkolnych powstały też kąciki relaksu z pufami do siedzenia i ozdobnymi naklejkami.

Ufundowane zostały nagrody na zakończenie 8 klas. Dofinansowaliśmy wyjazd na wycieczkę dla potrzebującego ucznia.

Bardzo dziękujemy też za pomoc rodzicom, dyrekcji szkoły i Paniom z sekretariatu oraz kadrze nauczycieli, bez Was byłoby dużo trudniej.

Mamy nadzieję że kolejny rok przyniesie jeszcze więcej osiągnięć, dzieciom trochę radości w ich ciężkiej pracy a wam rodzicom chęć dołączenia finansowo i personalnie do naszej wspólnych działań.

Pozdrawiamy serdecznie