Wycieczka za miasto

23 kwietnia klasy I c i II c wyruszyły na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Technicznej "Pinokio".

Uczniowie pojechali do Słomczyna na zajęcia edukacyjne połączone z praktyką i zabawą. W Ośrodku Edukacji Technicznej mistrz stolarski pan Andrzej Bartoń wprowadził dzieci w świat obróbki drewna. Pokazał urządzenia do obróbki drewna, zaprezentował stare techniki stolarskie (renowację mebli).

W prosty i ciekawy sposób objaśnił dzieciom jak powstają meble, jakich narzędzi używa stolarz, czym różnią się poszczególne gatunki drewna i do czego mogą być wykorzystane. Wyświetlił także foliogramy dotyczące ekologii i życia lasu. W części praktycznej dzieci wykonywały proste prace stolarskie, a wykonane przedmioty zabrały do domu. Na koniec były gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz ognisko i pieczenie kiełbasek.