Dzielnicowy Festiwal Małych Form Teatralnych

27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru.

I właśnie tego dnia już po raz 13 naszą salę gimnastyczną ozdobiły maski Talii i Melpomeny. W świetle fleszy i aparatów przetoczył się cudowny korowód baśniowych postaci.

Przybyli do nas mali aktorzy z południowo-praskich szkół. Przywieźli ze sobą kolorowe stroje i elementy scenografii. Swoją fantastyczną grą wprowadzili zgromadzoną publiczność w fascynujący świat bajek. Jury nie miało łatwego zadania. Wyłonienie zwycięzcy było bardzo trudne. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęli uczniowie SP Nr 143, którzy przedstawili "Smocze perypetie", drugie miejsce uczniowie SP Nr 120 za przedstawienie "Czerwony Kapturek", a trzecie miejsce aktorzy SP Nr 185 za przedstawienie pt. "Leśny Listonosz". Wyróżnienia przyznano SP Nr 312 za "Morskie opowieści" i SP Nr 60 za "Calineczkę".

Bardzo dziękujemy  nauczycielom i rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzieci do udziału w Festiwalu Małych Form Teatralnych. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce pani Alicji Zapalskiej i Urszuli Izydorczyk,  które od 13 lat z wielkim zaangażowaniem organizują to ważne, dzielnicowe wydarzenie. Dziękujemy Czasopismu "Mieszkaniec" za ciepłe słowa o naszym Festiwalu. Dziękujemy wszystkim aktorom i do zobaczenia za rok.