Matematyczny Czar Par

Integracja szkolnych środowisk naszej dzielnicy, rozwijanie zainteresowań matematycznych, rozbudzanie logicznego myślenia, doskonalenie umiejętności stosowania wiedzy w praktyce. Takie cele przyświecały nauczycielkom matematyki, paniom Oli, Kasi i Justynie, które zorganizowały w naszej szkole I Dzielnicowy Konkurs Matematyczny pt.”Czar Par”. Był on skierowany do uczniów klas 5 południowo-praskich szkół podstawowych.

Do tegorocznej, premierowej rywalizacji przystąpili uczniowie 60tki oraz Szkoły Podstawowej nr 163. Jedną z zasad konkursowych była praca w zespołach dwuosobowych. Dało to dzieciom okazję do porozumienia i uzgodnienia wspólnej strategii, ale także do wzięcia współodpowiedzialności za ostateczny wynik.

Po skończonych zmaganiach, po wypełnieniu przez uczestników kart ewaluacyjnych łatwo było wywnioskować, iż "królowa nauk” dała dziś uczniom okazję do ciekawej i dobrej zabawy.