Historyczny sukces

Patriotyczne koncery, przedstawienia, wystawy, akadamie, konkursy... to wydarzenia, w które z oczywistych względów obfituje listopad.

W tym roku świętujemy już 99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

"To co przeżyło jedno pokolenie,
Drugie przerabia w sercu i pamięci.
I tak pochodem idą cienie...cienie...
Aż się następne znów na krew poświęci!

Wspomnienie dziadów pieśnią jest dla synów,
Od Racławic do śniegów Tobolska.
I znów przez wnuków grzmi piorunem czynów...,
Pieśń...czyn...wspomnienie – to jedno – To Polska."

Fragment wiersza Artura Oppmana stał się myślą przewodnią konkursu historycznego pt. "Ojcowie Niepodległości".

Był on adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów naszej dzielnicy.

Jego organizatorem było XXIII Liceum Ogólnokształcące im.Marii Skłodowskiej - Curie.

Wzięli w nim udział także uczniowie naszej szkoły: Marysia Sikorska 7a, Maciej Szczepański 6a, Oliwier Kasica 6a, Lena Król 7a, Julia Młyńska 5b oraz Gabriela Fedoruk 5a.

Do zadań uczestników należało wykonanie prac na temat postaci historycznych związanych z odzyskaniem niepodległości.

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Marysia Sikorska  zdobyła pierwsze miejsce w kategorii "album".

Jej bohaterem stał się Józef Piłsudski.

Gratulujemy Marysi wspaniałego sukcesu. Bardzo się cieszymy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i pani Karolinie Nawrockiej, która przygotowywała uczniów do konkursu.