Dzień Hiszpanii

11 października w naszej szkole odbyło się miłe spotkanie. Na specjalne zaproszenie pani Jadwigi Clea Moreno-Szypowskiej i pani Katarzyny Szlaskiej przybyli do nas niecodzienni goście – przedstawiciel Ambasady Hiszpanii w Polsce, Pan Antonio José Navarro Betancor i Pan Conrado Moreno, dobrze znany z telewizyjnego programu pt. „Europa da się lubić”. Pretekstem do zorganizowania Dnia Hiszpańskiego w 60tce stało się przypadające 12 października  Święto Narodowe Hiszpanii. Jest ono obchodzone w uroczystość patronki narodu - Matki Bożej Pilarz w Saragossie.  Święto to upamiętnia dzień, w którym w 1492 roku Krzysztof Kolumb wylądował w Ameryce.

Jak wszyscy wiemy, od września uczniowie naszych klas siódmych uczą się języka hiszpańskiego, dlatego właśnie oni, wespół z klasami szóstymi byli gospodarzami spotkania. Podczas krótkich prezentacji dziewczęta i chłopcy zaprezentowali największe ciekawostki na temat tego pięknego kraju. Przy okazji uczniowie pochwalili się umiejętnością prowadzenia konwersacji polsko-hiszpańskiej. Najwięcej frajdy przyniosła możliwość zadawania pytań gościom, którzy z wielką ochotą na nie odpowiadali. Zwieńczeniem spotkania stało się wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego, który kilka dni wcześniej zorganizowała pani Katarzyna Szlaska. Laureaci odebrali je z rąk gości. Miłą pamiątką będą wpisy dokonane przez Pana Antonio José Navarro Betancor i pana Conrado Moreno w kronice 60tki.

Być może Dzień Hiszpanii zapoczątkuje w naszej szkole dni kultury i tradycji różnych krajów, może nie tylko europejskich. Czekamy na pomysły i propozycje :)